* KOP projekt “Üksteiselt ja üksteisega koos II “

25. juulil 2021 toimus huvi- ja motivatsioonireis Tartumaale. Külastasime Järiste Veinitalu Nõo vallas, Malmi talu Kambja vallas ja Jaago Käsitöötalu Kastre vallas. Otsisime ja saime ideid oma kodutalude arendamiseks.

18. juulil 2021 korraldasime õpitoa Riivo talus, Kõrenduse külas. Teemaks oli pildi ülekandmistehnika materjalile. Õppisime puidu lihvimist, digipiltide paigaldamist ja erinevate materjalide kasutamist. Õpetas Jaanika Ojakõiv.

21. veebruaril 2021 toimus Maarja-Magdaleena Rahvamaja ruumides fruktodisaini õpituba. Juhendas Tartu Kutsehariduskeskuse õpetaja Aina Rüütel.

Fruktodisaini töötuba – vahva ja loominguline ning toidust ilusate asjade meisterdamine, mis aitas kaasa uute maitsete nautimisele ja toitudega paremini sõbraks saamisele. Vahva ju, kui oma kätega meisterdati õunast luik, pirnist siil või paprikast lill! Ja palju palju muud.

Töötoas valmisid erinevad vahvad tegelased puu- ja köögiviljadest, mille valmistajad hiljem ära süüa said. Samuti õpiti kaunistama võileivatorti ja valmistama vahvaid kiluleibasid.