* KOP projekt “Üksteiselt ja üksteisega koos II “

Õppereisil Tartu Botaanikaaias, august 2021

Väikekandle koolitust viis läbi Viljandi Pärimusmuusika Keskusest  Aime Reier. Koolitusel osales 5 inimest.

Omandati erinevaid mängutehnikaid, õpiti lugude saatmist, kokkumängimist. Saadi uut repertuaari. Tehti praktiliselt läbi pilli häälestamine ja räägiti ka pilli hooldusest.  Täna tegutseb   MM kogukonnas väikekanneldajate ansambel.

Koolitust viis läbi florist Triinu Täpsi, kes tänavu esindas Eestit Itaalias, tuues Eestile sealt esikoha. Meie koolitus toimus vanas meiereihoones. Ka seaded ja koolitusteema olid retrohõngulised  ja huvitavad. Saadud teadmised rakenduvad juba saabuval jõuluajal ja edaspidi rahvakalendri tähtpäevadel ja pärimusõhtutel. Koolitusel osales kümme inimest. Pildile jäi kuus seadet.

 

Keraamika koolitus toimus Palamusel Päivapäikese Stuudios, mida juhendab Kaja Ivask. Koolitupäevad olid sisukad, mõeldud algajatele ja veidi edasijõudnutele. Koolitusel osales üheksa huvilist. Õpiti savist voolima väikest taldrikut, kruusi, suhkrutoosi ja koorekannu ning hiljem pärast põletamist neid ka glasuurima. Valminud esemed olid näitusel Maarja-Magdaleena rahvamajas. Koolituse tulemusena said osalejad selgeks teadmised materjalidest, savi omadustest, käsitlemisest ja ohutustehnikast ning  keraamiliste esemete valmistamise põhitõed. Edaspidi on võimalik juba ise  oma teadmisi täiendada ka keerulisemate esemete valmistamisel.

25. juulil 2021 toimus huvi- ja motivatsioonireis Tartumaale. Külastasime Järiste Veinitalu Nõo vallas, Malmi talu Kambja vallas ja Jaago Käsitöötalu Kastre vallas. Otsisime ja saime ideid oma kodutalude arendamiseks.

18. juulil 2021 korraldasime õpitoa Riivo talus, Kõrenduse külas. Teemaks oli pildi ülekandmistehnika materjalile. Õppisime puidu lihvimist, digipiltide paigaldamist ja erinevate materjalide kasutamist. Õpetas Jaanika Ojakõiv.

21. veebruaril 2021 toimus Maarja-Magdaleena Rahvamaja ruumides fruktodisaini õpituba. Juhendas Tartu Kutsehariduskeskuse õpetaja Aina Rüütel.

Fruktodisaini töötuba – vahva ja loominguline ning toidust ilusate asjade meisterdamine, mis aitas kaasa uute maitsete nautimisele ja toitudega paremini sõbraks saamisele. Vahva ju, kui oma kätega meisterdati õunast luik, pirnist siil või paprikast lill! Ja palju palju muud.

Töötoas valmisid erinevad vahvad tegelased puu- ja köögiviljadest, mille valmistajad hiljem ära süüa said. Samuti õpiti kaunistama võileivatorti ja valmistama vahvaid kiluleibasid.