2011

Loe siit.

http://nkksakala.blogspot.com/2011/08/jalgrattamatk-oli-seekord-sportlik.html

…………………

Lauluga tormisele merele
Kaie Nõlvak

Vooremaa
10.dets. 2011

Mäletatavasti tõi esimene advent tänavu kaasa tõelise sügistormi. Just novembrikuu viimasel esmaspäeval tuli aga Maarja-Magdaleena segakooril võtta ette teekond Tallinna sadamasse, et  õhtul kell kuus väljuval kruiisilaeval Baltic Queen esimene jõulukontsert anda.

Võimalusest laeva jõuluprogrammides kaasa teha sai koori dirigent Liia Koorts  enda sõnul teada juhuslikult. Ja kui ta oma lauljatele sellest rääkis, olid kõik “sillas”. Tõsiasi, et Tallink  kahe esinemise eest laeva showbaaris vaid kahekümnele lauljale pileti kinni maksta saab, ei kahandanud kollektiivi õhinat põrmugi – ülejäänud kuus piletit lunastati välja “kamba peale”. Ja küllap saatis Neptun või mõni teine mereasjanduse ülemus pöörase tormigi just selleks, et lustakas ja üksmeelne koor täiendavalt  proovile panna. Kuigi kõhe oli asju pakkides ehk mõnelgi, ei loobunud reisist  keegi.

Publik oli rahul

Õnneks sai  kõige hullem torm esmaspäeva õhtuks mööda. Loksumisega ei oldud eriti hädas avamerel, küll aga saadi seda kogeda sadamas seisval laeval. Nimelt oodati lauljaid laeva kaks tundi enne selle väljumist, et saaks proovi teha, õhtu juhi ja helitehnikuga kõik läbi rääkida.

“Helimees oli tõeline proff ja tehnika ideaalne, sellega polnud mingit muret,” rääkis Liia. Nii tema kui lauljate kinnitusel sujus kõik, mis laeva personalist sõltus, imeladusalt.

Vastavalt kokkuleppele andis koor õhtuse programmi raames kontserdi nii Stockholmi minnes kui sealt naastes, kusjuures kavad olid erinevad. “Repertuaar oli muidugi jõulune ja eelistasime kerget muusikat. Eraldi esines koori meesansambel, kava mitmekesistamiseks kasutasime mitmeid saatepille,” rääkis  dirigent.

Soolopartiisid laulsid Kalev Kurs, Rea-Ly Raudsepp ja Rauno Koorts. Viimatimainitu, kes sellest sügisest Tartus Elleri-koolis akordioni  õpib, kaunistas mõnd laulu  ka suupillisoologa ja tal oli enda sõnul tuline kahju, et kitarri kaasas polnud – ehk oleks saanud mõnes teiseski laeva baaris musitseerida!

Eestlaste protsent polnud publiku hulgas just suur, kuid need, kellega jutule saadi, kinnitasid, et kava meeldis ja koor oleks võinud tantsuansamblile vahelduseks rohkemgi laulda.

Vägagi rahule jäi reisi ja laevaga ka koor.

“Laev oli jõulutuledes, jõuluvana ja päkapikud käisid kõikjal ringi ja pakkusid piparkooke, see lisas tublisti pühadetunnet,,”  kinnitasid paljud. Õnneks vaibus teisipäevaks, mil aeg ja võimalus Rootsi  pealinnaga tutvuda, ka tugev tuul. “Ilm oli päikseline ja uskumatult soe, kõikjal nägime roose õitsemas,” kirjeldasid kontsertreisilt naasnud.

Ikka jälle Stockholmi!

Baltic Queeni meelelahutusprogrammi juurde kuulus ka õnneloos ning mõned lauljad ostsid naljapärast pileti.

“Viskasin pileteid levitanud härraga nalja, et mõne võidu peab ikka meie koor ka saama, muidu tuleme tagasiteel baaris lava ette ja nõuame. Tavaliselt valitakse Fortuunaks mõni väike laps, aga et seekord lapsi reisijate hulgas olema ei juhtunud, pakkusime selleks välja Rauno. Kuigi pikk noormees, on ta ju tõesti ainult  16. Ja juhtuski nii, et Raunol oli hea käsi: Maris Kurs sai kingikoti, Liivi Sokman aga koguni uue Stockholmi-reisi kahele!” rääkis Liia.

“Võidu võin realiseerida 1. juunini, küllap ma maikuus lähen,” rääkis õnnelik võitja Liivi. Naljakas on tema sõnul aga see, et just Rootsi pealinnas on ta  varemgi sageli käinud –  tütar töötas mitu aastat sama marsruuti sõitval Victorial.  Seekord minnakse reisile abikaasaga kahekesi – temal on see siis esimene sõit.

“Olen väga rahul nii sõidu kui oma lauljatega. Nad on muidugi alati tublid, kuid võtsid end seekord tõesti eriliselt kokku,” kiitis Liia.

Pikki ja sagedasi proove tegi segakoor ka pärast reisi, sest tänaõhtusel Tabivere valla juubelipeol kantakse ette koguni teemakohane muusikal.

Esietendus Maarja-Magdaleenas
24. märts 2011
Homme õhtul on Maarja rahvamajas esietendus: Maarja-Magdaleena külateater toob lavale Gerhart Hauptmanni näidendi “Hannele taevaminek”.Kui varem kavas olnud tükid on lavastanud rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg, siis seekord tegi selle töö Tess Pauskar Tartust. “Mul oli juba mitu aastat mõttes, et tahaks meie trupile lavastama kedagi teist. Siiani ei osanud oma sooviga kellegi poole pöörduda, kuid kui Tabivere rahvamaja juhatajaks tuli Erlend Kollom, kes on olnud tegev Tartu Vilde Teatris, palusingi temalt abi. Erlend soovitas Tessi ja tuli ka koos temaga kevadel meie „Oru pansioni” vaatama, et meie näitlejatega tuttavaks saada. Tess oli nõus meiega uut tükki õppima hakkama ja nii oligi mul seekord võimalik ise vaid lihtsalt abijõu roll võtta,” rääkis Tiia Pärtelpoeg. Tess Pauskaril on praegu pooleli õpingud Viljandi Kultuuriakadeemias, kust ta  tulevikus harrastusteatri juhi diplomi saab. Koos kursusekaaslase ja hea sõbra Algis Astmäega on ta loonud Tartusse uue teatri nimega Tartu Teater. Praeguseks on neil valmis saanud kaks lastelavastust – “Vahva rätsep” ja “Sipelgas Ferda”, esimest saab suvel näha ka Vudilas.  Noor lavastaja teeb kaasa ka Tartu Vilde Teatris ja tal on roll  Vanemuise lavastuses “Tabamata ime”. “Näidendi Maarja-Magdaleena külateatrile palus Tiia Pärtelpoeg valida minul.”Hannele taevaminek” on traagiline lugu noorest tüdrukust, kes on kaotanud elurõõmu ja otsib nüüd lohutust fantaasiamaailmast. Lugu puudutas mind ennast sügavalt. Et Maarja-Magdaleena  külateater on mänginud  varem peamiselt kergemaid,  humoorikaid tükke, siis on selline valik  neile tõsine väljakutse, kuid nad olid koostööks valmis,” rääkis lavastaja, kes on enda sõnul väga rõõmus ka selle üle, et rahvamaja juhataja Tiia ta kiiresti omaks võttis ning näidendi lavaküpseks saamise juures suureks toeks ja abiks on olnud. Rolle on lavastuses palju, seepärast saavad paljud näitlejad  kehastada mitut tegelast. Lisaks Maarja-Magdaleena trupile teevad kaasa ka mõned külalisnäitlejad.Etendus algab Maarja rahvamajas reedel, 25. märtsil kell 19, kõik huvilised on oodatud.

KAIE NÕLVAK
Vooremaa

———————————————————-

Laste lauluvõistlus alustas Maarja-Magdaleenas

Tabivere rahvamajas igal kevadel peetaval valla laste lauluvõistlusel Laulupärlike on pikk traditsioon. Esmakordselt peeti tänavu suure võistluse eelvoor Maarja rahvamajas, osalejateks Maarja põhikooli õpilased.  18. märtsil astus rahvamajas lavale ja žürii ette paarkümmend väikest ja suuremat laululast. Väikese kooli lauluvõistluse idee pärineb Liia Koortsilt, kes alates möödunud kevadest Maarja põhikoolis  lapsepuhkusel olevat muusikaõpetajat asendab ja kes võistlejatele laulud selgeks õpetas.  “Siinsed lapsed tahavad väga laulda, viimastel aastatel on aga läinud nii, et Maarja kooli õpilased Tabiverre Laulupärlikesele pole jõudnud ja sellest on kahju.  Nüüd täitsime koos lastega selle lünga ja žüriile kõige paremas mõttes kõrva jäänud saadetakse ka suurele Laulupärlikesele ehk 9. aprillil Tabivere rahvamajas toimuvale ülevallalisele võistlusele.  Rõhutasin lastele, et kindlasti pole siinjuures tähtis võit, vaid osavõtt. Kõik osalenud said võimaluse end proovile panna ja ka ületada, said kogeda laval ja mikrofoni ees seismise pisut pelutavat tunnet ja kindlasti tuli juurde esinemisjulgust,” rääkis Liia Koorts.Žürii koosseisus Tiina Teder, Rauno Koorts, Tiia Pärtelpoeg, Merle Haossar ja  Arles Leht otsustas, et 9. aprilli lähevad Tabiverre võistlema Evely Goldberg, Janne-Liis Raudava, Kalmer Kukk, Margit Märtson, Marjanne Treier, Leho Laurend, Alger Ansip, Janne Kase ja Kelly Treier. Kool oli seisnud hea selle eest, et kõik laululapsed auhinnaks maiustusi said.  Eripreemia, mille oli  välja pannud Rein Taniloo Bussireisid OÜ, kuulus aga    Raul Uusile  tänutäheks aktiivse kaasalöömise  eest piirkonna kultuurielus.  Nimelt laulab võistlusel osalenud noormees ka Maarja-Magdaleena segakooris ning teeb kaasa külateatris.

KAIE NÕLVAK